Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Důvod vzniku nadačního fondu ČESKÝ MOZEK

Vážení,

dovolte mi, abych se Vám představila. Jmenuji se Valentina Armandi a jsem ráda, že Vás můžu přivítat na stránkách nadačního fondu ČESKÝ MOZEK.

Byť jsem zakladatelkou tohoto nadačního fondu, jsem především mámou a stejně jako mnoho z Vás i pečují osobou.

Měla jsem velké štěstí, že se mi narodily dvě úžasné děti. Moje dcera Leontinka (18 let), která přes všechny naše životní lapálie, stála vždy při mě a nás. Stala se skvělou mladou slečnou, mojí neocenitelnou pomocnicí, výbornou kamarádkou, ale taky starostlivou sestrou svému mladšímu bratříčkovi.

Petřík (16 let) se narodil jako zdravé miminko. Bohužel se u něho záhy začaly projevovat zdravotní komplikace a stejně jako většina z vás, jsem začala trávit čas po nemocničních chodbách, pokojích a ordinacích. Přesto se jeho stav nezlepšoval a lékaři nedokázali léta určit jeho diagnózu. Ta nakonec potvrdila vzácnou genetickou vadu – Partingtonův syndrom. Jde o neurologické onemocnění, které způsobuje mentální postižení spolu s fokální dystonii, která ovlivňuje pohyb rukou. Tuto nemoc nelze zcela vyléčit. Lze s ní však bojovat a zmírňovat její dopady pomocí speciálního cvičení.

Z bezmoci, která mě zasahuje stejně jako všechny pečující rodiče, ale především jako pomoc, co největšímu počtu dalších dětí, jako Petřík, jsem se rozhodla pro konkrétní pomoc v podobě tohoto projektu.

Primárním cílem je propojení konkrétních příběhů a potřeb dětí a rodičů, s konkrétní finanční pomocí. I když se jednotlivé potřeby dětí můžou lišit, společně jim můžeme pomoci tam, kde to nejvíc potřebují. Ať se už jedná o financování nákladných terapií, nebo jiných činností spojených s péčí o naše děti.

“Pomáhejme nejen srdcem, ale i rozumem.”